Moon Колекцијата Boyz NFT е распродадена додека инвеститорите брзаат да купат

Moon Колекцијата Boyz NFT е распродадена додека инвеститорите брзаат да купат

Вангуба М Џон Објавено на 25 септември 2021

на Moon Бојз е колекција која содржи 11,111 уникатни токени ERC-721. Сите тие се напојуваат од Ethereum блокчејн. Секој NFT е дизајниран со полноправно членство во заедницата која брзо расте и многу неверојатни комунални услуги. Во подготовка за ...

Илувиум ги воведува гејмерите во светот на НФТ

Илувиум ги воведува гејмерите во светот на НФТ

Вангуба М Џон Објавено на 24 септември 2021

Илувиум е Ethereum-поддржана игра со авто -борци. На играчите им е дозволено да талкаат по опасни места за лов, обидувајќи се да фатат NFT beверови познати како илувијали. Откако илувијалите ќе бидат фатени, тие можат да се однесат на аrenшто се однесува до битки или ...

Игра MIR4 NFT Игра Успева и покрај несигурниот почеток

Игра MIR4 NFT Игра Успева и покрај несигурниот почеток

Вангуба М Џон Објавено на 23 септември 2021

Се чини дека MIR4 ветува светла иднина за светот на блокчејн игрите. Неодамна, оваа блокчејн мултиплеер онлајн игра со улоги добива многу реакции и негативни повратни информации. Но, и покрај сите овие критички прегледи што ја преплавија играта NFT, таа ...

MoonМомци NFT ужива во зголемена популарност

MoonМомци NFT ужива во зголемена популарност

Вангуба М Џон Објавено на 22 септември 2021

Од почетокот на 2021 година, се појавија многу проекти за непожелни знаци (NFT), што укажува дека постои зголемена побарувачка за овие токени. MoonBoys NFT е меѓу оние токени што стануваат популарни кај повеќе инвеститори и сопственици кои доаѓаат во ...

Подемот на мрзливите лавови NFT, колку ќе стане голем?

Подемот на мрзливите лавови NFT, колку ќе стане голем?

Вангуба М Џон Објавено на 21 септември 2021

Лудилото со непожелни знаци (NFT) го разбуди крипто светот во 2021 година. Lazy Lions NFT е еден од овие проекти што се очекува да им се придружи на најголемите играчи во просторот NFT. Нејзиниот напредок во последните 30 ...

Вудис НФТ подари бесплатни пропусници за нане кои чекаат да започне

Вудис НФТ подари бесплатни пропусници за нане кои чекаат да започне

Вангуба М Џон Објавено на 20 септември 2021

Woodies NFT, проект на UltraDAO, објави јавна продажба на пасоши што се случи на 19 септември 2021 година, во 09:00 часот наутро, PST. Оваа распродажба беше распродадена за само 30 минути. Проектот содржи колекција од 10,000 аватари, но ...

Шпекулирањето Ethereum: AXS криптографrency надминува Bitcoin вреднување

Moonstats тим Moonstats тим Објавено на 20 септември 2021

Оние кои инвестираа во bitcoin, главниот криптографrency на пазарот денес, пред 10 години, сега слават. Во средината на 2011 година, само неколку долари оставени во џебот беа доволни за да се има заслуга за милионерско наследство години подоцна ....

MetaMask: најголемиот криптопур во светотrency паричник

Moonstats тим Moonstats тим Објавено на 18 септември 2021

Consensys, компанија за развој на софтвер фокусирана на блокчејн, основана од Ethereum коосновачот Josephозеф Лубин, објави дека MetaMask надмина 10 милиони месечни активни корисници, станувајќи најголемиот криптопур портфолио на корисници без кориснициrenци старателство над светот. MetaMask е криптопурrency паричник создаден за ...

PrimeXBT овозможува Solana, Cardano, Polkadot, Dogecoin и повеќе за маргинско тргување и ковестинг

Moonstats тим Moonstats тим Објавено на 16 септември 2021

PrimeXBT, наградувана платформа за тргување, која нуди многу крипто монети, девизни и берзански индекси, стоки и повеќе под еден покрив, објави пласман на седум од најголемите средства во криптобуротrenци пазар денес. Откако нашата платформа за првпат беше објавена, ...

Light DeFi (LIGHT) го забрзува проектот за изградба на фотоволтаични постројки во Баија.

Moonstats тим Moonstats тим Објавено на 14 септември 2021

Сао Паоло, 6 септември 2021 година - Light DeFi (LIGHT) е знак насочен кон развој на одржлива енергија, која ќе користи блокчејн технологија за производство на сончева енергија преку изградба на фотоволтаични постројки во Бразил. Наскоро, првата фотоволтаична централа на ...